Savcı Sayan: Ağrı Belediyesi olarak Ankaparkın işletmesine talibiz

Savcı Sayan: Ağrı Belediyesi olarak Ankaparkın işletmesine talibiz
24 Temmuz 2022 - 14:17Savcı Sayan: Ağrı Belediyesi olarak Ankaparkın işletmesine talibiz


Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan yapmış olduğu açıklama ile Ankara’da yer alan Ankapark’a belediye olarak talip olduklarını açıkladı.

Ayda 500 milyon lirayı algı için harcayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Ankaparkın maliyetinden şikayet ettiğini belirten Başkan Sayan; ‘3 yıl önce Ankapark’ı teslim alırken neden video eşliğinde almadınız.

Nelerin eksik nelerin fazla olduğunu kamuoyu ile paylaşmadınız.
Orada büyük bir yatırım çürüyor.
En azından o yatırımı bize verin, biz getirelim kuralım.
Doğu’nun ve Güneydoğu’nun da faydalanacağı Doğu’nun Disneyland’ı olacağı park kuralım. Çevre
Bakanlığımızın da desteği ile biz bu işe talibiz.

‘Cumhurbaşkanı adayı olacağım’ diye algı yaparak, para harcayıp o işlerle uğraşacağına; Orada
vatandaşların faydalanabileceği ve hatta belki de bütün dünyanın gelip göreceği Ankapark’ı faaliyete geçirmiyorsun ama Ankapark’ın maliyeti yüksek deyip, bu miktarın çokta üstündeki paraları aylık olarak sadece algı için harcıyorsun.” dedi.

“Son çağrımdır ya kendiniz işletin yada verin biz taşıyalım”

Devletin bu kadar büyük varlığı çürümesin şeklinde konuşan Başkan Sayan; “Sadece Cumhurbaşkanı olacağım diye harcadığınız paranın %10’nunu Ankapark’a harcamış olsaydınız, bugün park faaliyete geçmiş olacaktı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığına seslendiğini belirten Başkan Sayan, “Batılı devletlere karşıda olsa Doğu’da böyle bir parkın olması ülkemizin imajı açısından da son derece önemlidir.

Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan destek bekliyoruz. Hep birlikte Ankapark’ı, Ağrı’ya taşıyalım. Hiç olmasa 3 yıl boyunca sadece algılara para harcayan
Büyükşehir Belediye Başkanı’nın da belki yüzü kızarır.” dedi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum